Online výuka místo kamenných škol?

"Kdybych byl mladší, vystudoval bych na internetu vysokou školu," prohlásil nedávnop můj otec. No nebyl daleko od pravdy. V online režimu dnes jsou i konzervativní učitelé. Kdo ví, třeba se v budoucnu přijde na to, že online výuka je efektivnější, než když se v jedné třídě tísní třicet dětí, a kamenné školy se zruší.

Díky internetu nemusíte do banky

A kdo ví, třeba se v budoucnu zruší i pobočky bank. I o půjčku či úvěr dnes můžeme zažádat na internetu. Ten vám tak ušetří cestu do banky. Krátkodobá půjčka od společnosti Creditstar je online od svého prvopočátku. O půjčku zažádáte v klidu svého domova a do patnácti minut od jejího schválení vám peníze dorazí na účet.

Díky internetu se i léčí

Lékaři díky internetu dnes i léčí. Ve většině nemocnic jsou neurgentní zákroky odsouvány na neurčito a pacientům s „mírnými“ příznaky je doporučováno, aby zůstávali doma. A mnozí jejich zdravotní stav řeší právě prostřednictvím internetu.

Na netu na váš možná čeká pan Božský

Na internetu se můžete i seznamovat. S online seznamkami se přímo roztrhl pytel. A s nimi přibývá i příběhů šťastných párů, kterým to už pěknou řádku let klape.

Internet řeší i kulturní deficit

Internet v současné době řeší i absenci kulturního vyžití. Spousta umělců dnes streamuje své koncerty. U nás je průkopníkem Richard Krajčo, který je tímto způsobem ve spojení se svými fanoušky téměř každý den. Hraje jim na kytaru své hity a předčítá "pohádky". On-line koncert z obýváku co nevidět prý odehraje i Pavel Šporcl. A z archivu streamuje i brněnská Filharmonie. A jsme si jisti, že další umělci budou následovat.

A co na internetu děláte vy?